Vilniuje įvyko seminaras „Pasaulis šuns akimis“

Gegužės 9 d. Vilniuje įvyko seminaras “Pasaulis šuns akimis”, kurį organizavo LKD šunų elgsenos specialistų-trenerių sąjunga. Seminarą vedė Panevėžio agility klubo „Džiugas“ atstovė Aušra Volosenkinienė ir Vilniaus šunų dresūros mokyklos „Greatpet“ vadovė, freestyle (šokių su šunimis) sporto šakos atstovė Ana Menčiūnienė.

Aušra Volosenkinienė seminaro metu pristatė šuns ir žmogaus santykių esmę, papasakojo kaip šuo suvokia aplinką, kaip reaguoja į savo šeimininką ir naujai atsirandančius daiktus, įvykius. Kartu su Aušra į seminarą atvyko ir jos augintiniai – pudelio veislės šunys. Jie padėjo praktiškai pademonstruoti ryšį tarp šeimininko ir šuns, parodyti kaip jis kuriamas, kaip vykdomos pagrindinės komandos.

Ana Menčiūnienė pasakojo apie šuns pasaulio matymą per fiziologijos prizmę. Nagrinėjome kuo ir kodėl skiriamės nuo šunų, kodėl būtina suprasti kitokios rūšies psichologiją. Kalbėjome apie šunų pojūčius, gyvūnų reakciją į skirtingus įvykius pasitelkus šunų tikrovės supratimą.

Į seminarą susirinko nemažai jaunimo – pagrinde tai buvo žmonės auginantys šunys arba žadantis įsigyti šuniuką. Seminaras vyko aktyviai, buvo užduodami aktualus žmonėms klausimai, diskutuojama. Po seminaro visiems klausytojams buvo išdalinti pažymėjimai ir rėmėjų dovanos.

Nuoširdžiai dėkojame už seminaro rėmimą gyvūnų prekių parduotuvėms „Bravissimo“, „Animal Bioplanet“, „Guffis.lt“.