Šuns auklėjimo receptas

Ar pamenate savo didžiulį troškimą turėti šuniuką ir pirmąją akimirką, kai naujasis Jūsų šeimos augintinis įžengė  pro pravertas duris ? Juk ir Jūs sekėte iš paskos savo mažyliui keturkojui ir žavėjotės jo susipažinimu su nauja – namų aplinka. Jus greičiausiai lydėjo šypsena ir geros emocijos.

Iš visų man pasakotų šunų įsigijimo istorijų, visos jos prasideda  labai gražiai ir panašiai. Įprastai 80% istorijų vėliau komplikuojasi – todėl  ir kreipiasi į mus klientai. Pavyzdžiui, žmonės patiria kaip šuo sudrasko namus, šlapinasi bet kur, šokinėja, įsisiautusių gyvūnų būna neįmanoma pagauti ir nuraminti ir t.t. Iš tų atvejų dalis (pabandysiu tiksliau įvardinti skaičiuodamas statistiką metų bėgyje) tampa apleistomis, sunkiai išsprendžiamomis arba iš viso neišsprendžiamomis problemomis.

Ką daryti, kad šunų augintojus ir pačius šunis nustotų kamuoti elgsenos problemos ?Kaip išvengti blogos baigties ?

Kai žmonės pažino, kad Žemė sukasi, o ne stovi ant keturių dramblių, tapo įmanoma kompiuterija, automobilių eismas, išmanios technologijos. Tiesa, nors mes nustojome bijoti žaibavimo, išmokome nuo jo apsisaugoti, iki šiol nesugebame jo suvaldyti. Ir vis tik, kai kiekvienas mokėsime auginti šunį taip, kaip gerai išmokome surinkti tekstinį pranešimą iPhone telefonu, jauni šunys nebeturės problemų.

Receptas akivaizdus. Tai skaitymas, domėjimasis ir kinologinis švietimasis. Kalbant apie mūsų santykį su naminiais gyvūnais, mes privalome mokytis pažinti visus gyvūnus, kurie gyvena mūsų aplinkoje, su mumis, dėl mūsų. Nereikia kaltinti laiko, sąlygų ir veislės. Reikia tik ryžto ir atsakomybės už savo pasirinkimus ir sprendimus.

Ko trūksta, kad ir šį receptą pavyktų įgyvendinti ? Ko reikia, kad žmonės dar labiau pajustų savo ir šuns ryšį  ? Manau, kad viskam reikia laiko. Prieš 10 metų klientus mokydavome pradėdami nuo to, kad šuo yra vilkas. Šiandien sakome, kad šuo yra šuo.  Skleisdami aktualią, naują ir praktikos patikrintą informaciją ne tik padedame klientams, bet ir formuojame visuomenę, kuri supranta šunų poreikius.

Norisi tikėtis, jog ateis laikas, kai šunų treneris galės maloniai leisti laiką rašydamas knygas su neįtikėtinomis istorijomis iš savo patirties, įkvėpimo paskatintas galės kurti mokymų DVD, o vakare dirbti su savo šunimi ruošdamas jį pasirodymui ar varžyboms. Telefonu teirausis tik žmonės, norėdami sužinoti, kur galima įsigyti trenerio mokomosios medžiagos arba trumpos konsultacijos dėl kelių knygos punktų. Šioje idealioje visuomenėje šunų treneris taps deficitu. O kol šis laikas dar neatėjo, tarnaujame visuomenei ir augintinių gerovei, nuolat tobulėdami ir atiduodami visą širdį.