Seminaro „šuns motyvacija: resursai ir bendravimas“ atgarsiai

Š.m. lapkričio 8 dieną LKD Mokymo centre LKD šunų elgsenos specialistų – trenerių sąjungos treneriai Ana Menčiūnienė ir Jonas Valančius vedė seminarą tema „šuns motyvacija: resursai ir bendravimas“.

Į sausakimšą salę sugūžėję dalyviai mokėsi motyvavimo teorijos ir praktikos, lygino įvairiausius poveikio gyvūnams ir žmonėms metodus, aiškinosi jų privalumus ir trūkumus. Trenerė Ana pristatė daugybę praktinių pavyzdžių, kaip šuo gali mokintis ir dalino patarimus, kaip šiuos metodus pritaikyti konkretiems atvejams.

Treneris Jonas pristatė savo požiūrį į šuns mokymą ir svarbią jo dalį – savikontrolės ugdymą, su kuo dar daugelis trenerių nedirba arba dirba ne sistemingai. Buvo pristatyti savikontrolės ugdymo protokolai, kaip NILIF, Karen Overall atpalaidavimo protokolas ir kitos priemonės padėti jautriems šunims jaukiau pasijusti bet kurioje aplinkoje ir socializuotis. Kitaip tariant – atgauti pasitikėjimą savimi ir savo elgsenos kontrolę.

Ačiū dalyviams už domėjimąsi šiomis seminaro temomis bei už iš principo labai gerą seminaro įvertinimą. Tikimės susitikti kituose seminaruose panašiomis temomis artimiausiu metu.

12191229_10206090813174666_7954688805759022380_o