Nemokamų paskaitų ciklas Druskininkuose – BUDULIO MOKYKLĖLĖ

Jau nuo šio ketvirtadienio dienos šviesą išvysta naujas projektas: nemokamų paskaitų ciklas Druskininkų miesto gyventojams – Budulio Mokyklėlė.

Gegužės mėnesį Budulio Mokyklėlėje planuojame išdėstyti 6 paskaitas skirtingomis temomis. Kodėl temų tiek daug? Tam, kad tai pateiktume įdomiai, patraukliai ir kiekvienam suprantamai. Nes žmogaus ir šuns bendravime visko yra tiek daug, kad to iškart apžioti neįmanoma. Nes kiekvienos programos auditorija individuali. Kiekviena paskaita siunčia žinutę atskirai amžiaus grupei, kiekviena tema yra aktuali skirtingose žmogaus patirties su šunimis etapuose.

BUDULIO MOKYKLĖLĖ

Paskaitos „Mama – noriu šuniuko!“ ir „Naujas šeimos narys – namai pagal šunį“ . skirti šeimoms, nusprendusioms, įsigijusioms ar dar tik svarstančioms apie naujo šunelio įsigijimą. Jų metu aptarsime atsakomybę ir galimas rizikas atsiradus naujam šeimos nariui. Vertinsim skirtumus tarp veislės, lyties, dydžio. Susipažinsime su išvaizdos bei temperamento skirtumais. Pateiksime praktinius patarimus apie šunelio įsigijimą, galimas rizikas, veisėjo/pardavėjo atsakomybes. Taip pat analizuosime šunelio ėmimo iš prieglaudos galimybę, privalumus ir galimus trūkumus. Tęsinyje, susidedantis iš dviejų aktualių dalių, aptarsime klausimus, susijusius su šunelio įsikūrimu naujuose namuose: nuo to, kaip pirmąją kelionę padaryti patogią ir nesudėtingą, iki kasdienai reikalingų daiktų ir jų teisingo pasirinkimo bei naudojimo.

Antrojoje dalyje kalbėsime apie kasdienę ir veterinarinę priežiūrą, galimus pavojus namuose. Su veterinarės pagalba dalyviai mokysis taisyklingai atlikti ausų, nagų, akių, dantų, kailio ir odos higienos procedūras, atpažinti šuns ligos požymius, suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Aptarsime klausimus, susijusius su šunų kastracija/sterilizacija.

Tema „Saugus bendravimas su šunimi“ orientuota į vaikus ir jaunimą (lengvai pritaikoma pagal daugumos dalyvių amžių).

Nora Budulis

Užsiėmimo metu analizuojame skirtumai tarp žmogaus ir šuns aplinkos suvokimo. Vaikai supažindinami su „pavojingo šuns“ sąvoka, mokosi atpažinti šunų jiems siunčiamus signalus. Praktinėje užsiėmimo dalyje vaikai mokosi taisyklingai „pasisveikinti“ su šunimi, sužino, kaip elgtis sutikus nepažįstamą palaidą šunį, kokių atsargumo priemonių imtis šuns atakos metu. Žaidimo pagalba išmoksta suprasti šunų kūno kalbą.

Išklausę šią paskaitą visi dalyviai gauna sertifikatus – įrodančius gebėjimą saugiai bendrauti su šunimi.

Paskaita „Koviniai ir pavojingi – kas jie?“ orientuota į paauglius ir suaugusius.

Paskaita apie „bull“ tipo šunis. Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su šunų veislių istorija ir jų paskirtimi. Atskleisim charakterio ir temperamento ryšį su žmogaus keliamais reikalavimais. Paneigsim ir net praktiškai įrodysim mitus ir faktus apie šiuos šunis. Dalyviai susipažins su veiklomis, kuriose šiandien naudojami šie šunys, daug dėmesio skirsim šunų jėgos sporto pristatymui.

„Šunų kūno kalba“ – tai seminaras – diskusija šunų šeimininkams. Jo tikslas – palengvinti augintinio ir šeimininko komunikaciją, taip padarant tiek šeimininko, tiek augintinio, tiek aplinkinių gyvenimą lengvesnį ir saugesnį. Seminaro-diskusijos metu aptariam sąmoningus ir nesąmoningus šunų siunčiamus signalus, dažniausia daromas klaidas interpretuojant šunų kūno kalbą, analizuojame konkrečias situacijas. Šios žinios padeda ne tik stiprinti ryšį tarp šeiminiko ir jo augintinio, bet ir užkirsti kelią galimam nelaimingam atsitikimui namuose. Paskaita naudinga visiems turintiems šunis arba asmenims, kuriems nuolatos tenka susidurti su šunimis (policininkai, gaisrininkai, greitosios pagalbos darbuotojai).
Paskaita „Šuns auklėjimo ABC“ patiks ne tik naujai „iškeptiems“ šuniukų šeimininkams, bet bus įdomi ir auginantiems jau nepirmą keturkojį. Kokias klaidas darome, ar atpažįstame jas, ar pasimokome iš jų? Bausti ar nebausti? Kaip geriausia skatinti? Kaip spręsti balučių namuose, triukšmo ir sugraužtų šlepečių bėdas? Kurie patarimai ir metodai verti dėmesio? Ar auklėjimas ir dresūra – tas pats?

Visus šiuos klausimus ir nemažą dalį kitų pasistengsime aptarti ir drauge diskutuoti nemokamame seminare-diskusijoje, skirtame norintiems pagilinti savo žinias visiems šuns auklėjimu besidomintiems šeimininkams.

Dalyvauti gali visi norintys – seminarai vyks nemokamai, tereikės išsirinkti norimas temas ir iš anksto užsiregistruoti el. Paštu: buduliomokyklele@gmail.com

Paskaitos vyksta pagal Lietuvos kinologų draugijos mokymo centro ir LKD šunų elgsenos specialistų – trenerių sąjungos patvirtintas programas. Kiekvienos paskaitos trukmė individuali ir svyruoja tarp 1-2 akademinės valandos. Užsiėmimų metu dalyvius motyvuos keturkoje mokytoja Nora Budulis.

Susitikime Druskininkų jaunimo užimtumo centre, Veisiejų g. 17, Druskininkai.

  • 05.07 18val. „Mama – noriu šuniuko!“
  • 05.11 18val. Naujas šeimos narys – namai pagal šunį
  • 05.14 18val. Saugus bendravimas su šunimi
  • 05.18 18val. Koviniai ir pavojingi – kas jie?
  • 05.21 17:30val. Šunų kūno kalba
  • 05.25 18val. Šuns auklėjimo ABC

Daugiau apie projektą ir paskaitų temas rasite čia: www.facebook.com/buduliomokyklele

Išankstinė registracija el. paštu: buduliomokyklele@gmail.com