Įvykęs seminaras „Šunų dominavimas: mitai ir tiesos“

Paskutinę gegužės dieną, šeštadienį, LKD šunų elgsenos specialistų-trenerių sąjunga Kaune surengė nemokamą seminarą-diskusiją „Šunų dominavimas: mitai ir tiesos“. Seminare diskutavo ir patirtimi dalinosi šie lektoriai: dresūros mokyklos „Reksas“ atstovas Egidijus Brazys, šunų dresiravimo mokyklos „Vilkų Slenis“ dresuotojas Skirmantas Ročka ir su beglobiais gyvūnais dirbanti Ugnė Nedzinskaitė. 

Dvi valandas trukusio seminaro didžiąją dalį užėmė diskusija apie dažniausiai pasitaikančius šunų elgesio atvejus, kurie klaidingai priskiriami dominavimui, vėliau aptarėme dominavimo teorijos atsiradimą, palyginome šunų ir vilkų skirtumus, atsiradusius evoliucijos metu. Paskutinis pusvalandis buvo skirtas klausimams-atsakymams, jo metu ieškojome išeičių konkrečioms problemoms išspręsti, svarstėmė, kaip geriausia elgtis atskirais atvejais.

Už bendradarbiavimą nuoširdžiai dėkojame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto veterinarijos akademijai, ypatingai – LSMU VA lektoriui ir LSMU Kinologijos mokslinio ir edukacinio ugdymo centro vadovui Mindaugui Paleckaičiui.