jonas-valancius-5893810a8ff30

Jonas Valančius

Jonas Valančius (1979), „Rekso“ mokykla
Kelia į šunu pasauli atradau žymiau vėliau nei kiti, tam reikėjo subręsti, daug dirbti. pridaryti klaidų ir iš jų mokytis. Man pasisekė, kadangi svarbiausią patirtį įgijau susibūręs su geriausiais specialistais į vieną komandą. „Rekso“ mokyklos komanda yra tas kolektyvas, kurio “filosofijos” kūrimu užsiimu dabar ir iš kurios pats mokausi, augu.

Gyvenime nepasižymėjau sportiniu azartu, todėl niekada nebuvau jautrus sportiniams rezultatams, man visada labiausiai rūpėjo padėti žmonėms “susikalbėti” su šunimi, o ne skaičiuoti taškus ir laimėti. O kadangi veikla pradėjau užsiiminėti prieš daugiau nei 12 metų, kuomet šunų auklėjimas Lietuvoje buvo plačiai suprantamas per psichologinį presingą, smurtą, turėjau aiškų siekį šiai informacijai pasipriešinti ir parodyti alternatyvias mokymo metodikas, motyvuojančias šunį elgtis taip, kaip norėtų šeimininkas.
Šiuo metu vedu bendro paklusnumo ir elgsenos korekcijos treniruotes, vadovauju „Rekso“ mokyklos Vilniaus padaliniui, turiu nuostabią trenerių ir asistentų komandą, kurių kiekvienu nariu didžiuojuosi. Sąjungos Taryboje atstovauju bendro paklusnumo specializaciją (treneris – ekspertas), nuo 2017 m. esu Sąjungos pirmininkas.
Didžiausia trenerio sėkmė – kuomet pavyksta atrasti ryšį tarp šeimininko, šuns ir savęs.